קבוצת ברניר

הסיפור של צוות אורבניקס

כפי שאתם יודעים, חברת אורבניקס הינה חברה לתכנון כלכלי, אורבני וסביבתי, בעלת התמחות בתחום המוניציפאלי והציבורי. בצוות אורבניקס מתכנני ערים ואזורים, כלכלנים, בוגרי מנהל עסקים, שמאי מקרקעין, מתכננים סביבתיים וגיאוגרפים בעלי ניסיון רב הן בתכנון ובייעוץ אסטרטגי-כלכלי והן בארגון והפעלה של תהליכי שיתוף הציבור בתכנון. הצוות ברובו צעיר ומגובש חברתית. הם עורכים טיולים ופעילויות חברתיות באופן קבוע ואף מקיימים קבלת שבת בימי חמישי. החברה מונה 15 עובדים וזוהי ההזדמנות שלכם להכיר אותם.

איריס אפרת, בוגרת החוגים למדעי המדינה וגיאוגרפיה (התמחות בכלכלה), אונ' ת"א ומתכננת ערים ואזורים (M.Sc), מוסמכת הטכניון. התמחות בתכנון כלכלי ואורבאני. יועצת בכירה לשלטון המקומי. גרה בצור יגאל, נשואה עם שלושה ילדים בני 15,19ו11. איריס ייסדה את חברת אורבניקס ומנהלת אותה מיום הקמתה בשנת 1991. היא מפתחת את רוב הרעיונות והתחומים החדשים באורבניקס, לרבות הקמת מחלקה סביבתית לפני כ6 שנים. אומרת שאחד העקרונות החשובים באורבניקס הוא רוח הצוות והגיבוש החברתי והם עושים פעילויות מגוונות בתחום. היא מספרת שלפני שהגיעה לאורבניקס הייתה אמורה להיות מנהלת השיווק של חברת קסטרו ואף תכננו לשלוח אותה להשתלמות בחו"ל, אבל כאשר קיבלה מלגת לימודים לתואר מוסמך בטכניון, המנהלת בקסטרו אמרה לה לא לוותר על הלימודים ושאם תרצה תוכל לחזור אליהם. בסופו של דבר, כמובן שהגיעה לאורבניקס. היא חובבת ים, טבע, טיולים ויוגה ואף מעבירה אחת לחודש שיעורי יוגה בכיתה של בתה.

הצוות התכנוני מונה את:

לואיס בר-ניר, בוגר החוג לגיאוגרפיה, האוניברסיטה העברית ומתכנן ערים ואזורים (M.Sc), מוסמך הטכניון. לואיס גר ברחובות, נשוי ואב לשתי בנות, שהצעירה ביניהן חגגה לא מזמן בת מצווה. הוא עובד אורבניקס משנת 1995. לואיס הינו סמנכ"ל תכנון ושיווק שכולל בין השאר ניהול מחלקת התכנון. המחלקה נותנת מגוון שירותים בעיקר לרשויות המקומיות, החל מתכנון ארוך טווח של איך רוצים להיראות שהרשות תגדל ועד לסיוע ביישום בפועל. הוא מספר שבגלל שם משפחתו, כל עובד צעיר שמגיע לחברה חושב שיש לו קשר משפחתי למייסדי החברה ולכן הוא נחמד אליו בהתחלה. בנוסף, הוא מעיד על עצמו שהוא ה"ליצן" של החברה ואחראי צוות הווי ובידור.

איריס דרורי-שילה, בוגרת החוגים לגיאוגרפיה ולחינוך מיוחד, אוניברסיטת תל אביב ומתכננת ערים ואזורים (M.Sc), מוסמכת הטכניון. גרה ברעננה נשואה עם שני ילדים, עובדת 16 שנה באורבניקס, זוהי העבודה הראשונה שלה בתחום. חבר מהלימודים בתואר הראשון חשף בפניה את האופציה ללכת ללמוד תכנון ערים(תחום שפחות מוכר) ולבסוף היא הלכה והוא לא(הלך ללמוד שמאות מקרקעין). כיום היא מרכזת תכנון אסטרטגי וסטטוטורי במחלקה התכנונית. מספרת שלאורך השנים הייתה השתנות גם מבחינת סוגי הפרויקטים וגם מבחינת הלקוחות שעובדת מולם, לכן היא לא מרגישה שהיא דורכת במקום, הכל מאוד דינאמי, המציאות משתנה. היא מתעסקת בעיקר בתחומים היותר "רכים", חברתיים, כתיבת דוחות חברתיים. טוענת שצריך להיות יותר יצירתיים בתחום הזה, הכתיבה פחות טכנית, זה שילוב של ידע וניסיון. בשעות הפנאי היא אוהבת לקרוא.

ניר אולמן, בוגר החוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם, B.A ובוגר תואר שני M.A עם התמחות בתכנון, סביבה וחברה באונ' תל אביב. גר בנתניה, נשוי ואב לילד בן 9 חודשים. עובד בחברה כמעט 5 שנים. אחראי על תחום G.I.S שזו תוכנה אשר נעזרים בה רבות במשרד המפיקה מפות ושכבות מידע גיאוגרפיות לתחומים שונים. בנוסף עוסק בתכנון.

אמיר אלישע, בוגר B.A בגיאוגרפיה וסוציולוגיה, האוניברסיטה העברית; סטודנט ל- M.A בגיאוגרפיה ותכנון ערים, האוניברסיטה העברית. גר בירושלים ועובד שנה בחברה. אמיר מבצע פרויקטים תכנוניים בחברה ונמצא לקראת סיום התואר השני.

הצוות הכלכלי מונה את:

יפית בר-און, בוגרת B.A לכלכלה וניהול במכללה למינהל ומוסמכת במינהל עסקים (MBA) באוניברסיטה הפתוחה. בעלת תעודת הסמכה בשמאות וניהול מקרקעין. יפית גרה בפ"ת, נשואה עם שלוש בנות, כאשר לאחרונה חזרה מחופשת לידה של הבת השלישית נויה. עובדת 12 שנה באורבניקס. התחילה ככלכלנית בצוות בשנת 2000 ולאחר 4 שנים קודמה להיות מנהלת המחלקה הכלכלית. בשנה האחרונה אף הוגדרה כסמנכ"ל כלכלה. במסגרת תפקידה היא מנהלת ארבעה עובדים, אחראית על ביצוע ובקרת פרויקטים ושיווק ושימור לקוחות. במקור נרשמה ללימודי חשבונאות ושבוע לפני תחילת התואר ראתה בעיתון מודעה ללימודי תואר בכלכלה בשילוב שמאות מקרקעין שמשך אותה והחליטה לשנות תחום. אומרת שכנראה זה היה משמיים כי במסגרת לימודיה הכירה את בעלה.

צבי קוסוור, בוגר החוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת חיפה ומתכנן ערים ואזורים (M.Sc), מוסמך הטכניון. צבי גר בחדרה ועובד בחברה משנת 1993. הוא התחיל בחברה בתחום התכנוני ולאט לאט נשאב לתחום הכלכלי שבו מנהל את תחום חוקי עזר. בעצם הנגיעה היחידה שנותרה בתחום התכנוני הינה נושא ספרי נכסים שגם אותו הוא מנהל. הוא אחראי על עריכת תחשיבים לקביעת תעריפי אגרות והיטלי פיתוח לרשויות המקומיות (ביוב, כבישים, תיעול, מים ושטחים ציבוריים פתוחים). במסגרת עבודתו, הוא עובד מול משרד הפנים ורשות המים בבחינת התעריפים ואישורם.

שחר אוריאן, בוגר B.A בכלכלה וגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית, ירושלים. גר ברשפון, נשוי טרי. עובד בחברה כמעט שנתיים. כיוון שלמד גיאוגרפיה וכלכלה עוסק בהרבה פרויקטים המשותפים למחלקה הכלכלית ולמחלקת התכנון. תחום שמאוד מעניין אותו. הוא מתחיל ללמוד בשנה הבאה תואר שני בבית ספר ללימודי סביבה באוניברסיטת תל אביב במסלול של כלכלה וניהול משאבי אנרגיה.

תומר ענבר, כלכלן, בוגר B.A לכלכלה וניהול במכללת עמק יזרעאל, סטודנט M.A בניהול ומדיניות משאבי טבע וסביבה עם התמחות באנרגיה באוניברסיטת חיפה. גר בתל אביב ועובד כשנה וחצי בחברה. עוסק בפרויקטים המשלבים בין המחלקה הכלכלית למחלקה הסביבתית.

עודד דיינים, כלכלן, בוגר B.A במדעי ההתנהגות וכלכלה, אוניברסיטת בן גוריון; M.A במדיניות ציבורית, אוניברסיטת בן גוריון. גר בבאר שבע ועובד חצי שנה בחברה. סיים עכשיו את התואר השני במדיניות ציבורית במגמה של ניהול עסקי. גם הוא עוסק בפרויקטים המשלבים תחום תכנוני וכלכלי וטוען שמרוצה בחברה. בנוסף, התחיל לעבוד עכשיו בעמק חפר בתור מחליף של סגנית הגזבר.

הצוות הסביבתי מונה את:

נועה תמרי, בוגרת המחלקה לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי (התמחות באיכות הסביבה), אונ' בן גוריון ומתכננת ערים ואזורים (M.Sc), מוסמכת הטכניון. נועה גרה בכפר סבא, אמא ליונתן בן שלוש ולאחרונה חזרה מחופשת לידה עם רוני, בת כמעט חצי שנה. מנהלת המחלקה לפיתוח בר קיימא ואיכות הסביבה. היא הגיעה לאורבניקס לפני כשש וחצי שנים והשתלבה בפרויקטים של תכנון בצוות המתכנן. עם הזמן התחילו לעסוק יותר ויותר בתחום הסביבתי ומצאה את עצמה מרכזת תחתיה את התחום. כיוון שלמדה במגמת לימודי סביבה בתיכון והדריכה בבית ספר שדה בתקופת השירות הצבאי, כל נושא הסביבה קרוב לליבה ולכן שמחה שהצליחה לשלב מה שאוהבת לעשות בעבודה. כמן כן, שמחה שהחברה יכולה להביא את השינוי הסביבתי לרשויות המקומיות בנושאי פסולת, שטחים פתוחים, התייעלות בצריכת משאבים ופיתוח בר קיימא בכלל, תחום שהרשויות פחות התעסקו בו בעבר. כיום מי שמכיר את אורבניקס יודע שהחברה עוסקת גם בתחום הסביבתי וזה מה שלטענתה היה חשוב להם למצב.

מיכאלה פולנסקי, בוגרת החוג לחינוך,סמינר אורנים ומוסמכת בניהול משאבי טבע וסביבה(M.A), אונ' חיפה. גרה ביישוב הקהילתי יובלים שבצפון , נשואה ואמא לשלושה בנים, עובדת בחברה 4 שנים. מתעסקת בתחום הפסולת – תוכניות אב ותוכניות מפורטות לפסולת, ליווי רשויות ביישום מהלכים להפרדה במקור, מכרזים לפינוי פסולת, ייעוץ בנושא חוק האריזות ונושאים נוספים. לפני שהגיעה לאורבניקס עבדה במגזר הציבורי באיגוד ערים והמעבר למגזר הפרטי לטענתה היה דרמטי. יחד עם זאת העבודה הקודמת במגזר הציבורי מאוד מסייעת בהבנת הלקוחות. בשעות הפנאי היא עוסקת בריצות למרחקים ארוכים וטריאתלונים.

ראומה ערוסי, בוגרת החוג למדעי החיים ומדעי סביבה, האונ' העברית, M.Sc במחלקה להידרולוגיה ומיקרוביולוגיה של הסביבה, אונ' בן גוריון. גרה ברחובות ועובדת בחברה שנתיים. ראומה הגיעה אלינו מתחום מחקר במעבדות. היא עבדה ברמת חובב באתר טיפול בפסולת רעילה(טיפול בקרקעות מזוהמות) ולאחר מכן עבדה באוניברסיטת בן גוריון במעבדה לאיכות מים וקרקע. לכן מבחינתה להגיע לאורבניקס היה שינוי למרות שעדיין מתעסקת בתחום סביבה, מדובר בהיבטים שונים לגמרי. כיום היא עוסקת בייעוץ לרשויות בנושאים שונים הקשורים לסביבה: הפחתת פסולת, מיחזור, תוכניות לפיתוח בר קיימא/פיתוח סביבתי (כיצד רשות צריכה להתנהל כך שתקדם את הסביבה ביישוב). הנושא העיקרי בו מתעסקת הוא צמצום צריכת משאבים, כלומר ייעוץ בהתנהלות שמצמצמת את השימוש בחשמל, מים, דלקים, נייר וכדומה.

 

סיגל ניר-גולדנברג, בוגרת הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ומתכננת ערים ואזורים (M.Sc), מוסמכת הטכניון. מסיימת לימודי תואר שלישי (ph.D) בטכניון. סיגל גרה ברחובות, נשואה עם שני ילדים ועובדת חמש שנים בחברה. מרכזת פרויקטים ומלווה בנייה ירוקה. עוסקת בעיקר בתכנון סביבתי, אך גם בנושאים של תכנון וסטטוטוריקה.

אמילי סספורטס ששון, בוגרת B.A במדעי הסביבה במכללת תל חי. נשואה וגרה בפרדס חנה. הגיעה אלינו לפני כחודש, לאחר שמיה, קודמתה בתפקיד עזבה אותנו לטובת הוראה. עיקר עיסוקה הוא תחום הפסולת ובנוסף פיתוח בר קיימא.

נשמח לעמוד לרשותכם
במתן אינפורמציה על מגוון השרותים שמשרדנו נותן בתחום.

טלפון: 052-8335159
עבור לתוכן העמוד